Politická strana Semiláci


e-mail: semilaci@semilaci.eu
semilaci
O nás » Volby» Volby 2010 » Komentáře

KOMENTÁŘE

SEMILÁCI, politická strana
Riegrovo náměstí 16, Semily
http://www.semilaci.eu
Tisková zpráva:

Milionový pomník starosty Farského

Semily, 6.října 2010 - Zřejmě jen shodou náhod vychází termín slavnostního otevření renovovaného kina v Semilech do období vrcholící předvolební kampaně. Velkolepá tečka za dosavadním působením Jana Farského na postu starosty města splňuje všechny atributy projektů, na jejichž kritice byl postaven jeho volební úspěch před čtyřmi lety.

Procentuální spoluúčast města na nákladech na rekonstrukci kina Jitřenka je zdaleka nejvyšší spoluúčastí města mezi ostatními projekty realizovanými v posledním období v Semilech. Náklady na tuto spoluúčast dramaticky zatěžují již tak deficitní rozpočet města a jeho celkové závazky výrazně převýší 100 milionů korun. Přitom účet za semilské kino ještě není uzavřen. Zatím totiž nikdo neví, jak vysoké budou náklady na vícepráce.

Ponechme stranou výdaje spojené s renovací budovy. Rekonstrukce kina je ale od počátku jeden velký omyl. Město vlastní rozsáhlý objekt Kulturního centra Golf. (Podle posledního průzkumu jen 1/3 ploch zmíněného centra slouží k pořádání kulturních akcí. Zbytek je využíván jako sklady či místo pro pořádání výprodejů.) Logickým a efektivním řešením tudíž bylo vkomponovat moderní kino, příp. i knihovnu, do prostorově velkorysého Kulturního centra Golf, přestože tato varianta možná není technicky nejjednodušší. Bohužel se tak nestalo, a město bude muset dotovat provoz dvou zařízení – KC Golf i nově opraveného kina, protože toto svými rozměry a jednoúčelovostí není schopno KC Golf nahradit.

Pokud k tomuto projektu přiřadíme neprůhledný a skandální prodej budovy, ze které byla přemístěna knihovna, měli bychom si dokonalý mediální obraz pana starosty Farského trochu poupravit.

Další informace:
Martin Klodner, předseda strany
Telefon: 602 459 878
E-mail: semilaci@semilaci.eu

 

SEMILÁCI, politická strana
Riegrovo náměstí 16, Semily
http://www.semilaci.eu
Tisková zpráva:

Skandální prodej bývalé knihovny

Semily, 5.října 2010 - Existuje člověk, který by vyhodil z okna 1,5 milionu korun? Pokud odpovídáte ne, tak se pletete. Půl druhého milionu obrazně vyhodili z okna zastupitelé města Semil, města jehož dluh činí již přes 100 milionů Kč. Jak se to stalo? To si každý může prohlédnout na portálu youtube.com pod odkazem "semilská hlasovačka"1).

Pro toho, kdo internet nemá, krátké shrnutí. Město dalo k prodeji budovu bývalé knihovny. Jedná se o zachovalý dům poblíž fotbalového stadionu, o jehož prodeji měla rozhodnout komise podle zcela neprůhledných pravidel. Jediné měřitelné kritérium – prodejní cena, se na výsledku měl podílet jen 50 procenty. O budovu projevili zájem dva uchazeči. Zájemkyně, která přímo na veřejném jednání zastupitelů v červnu 2010 dokonce navýšila svoji nabídku o 1,5 milionů korun nad původní nabídku shodnou s druhým uchazečem, měla smůlu. Druhým výběrovým kritériem totiž byl záměr budoucího využití a zde u zastupitelů vyhrál záměr provozování restaurace se zahrádkou oproti vybudování jazykové školy! Město tedy ztratilo jediným rozhodnutím hned dvakrát - jeho prázdná kasa přišla o dalších 1,5 mil. Kč a lidé v Semilech přišli o možnost rozšíření nabídky vzdělání výměnou za druhou restauraci DA GIORGIO ve městě.

1) http://www.youtube.com/watch?v=5FCV8s02svI

Další informace:
Martin Klodner, předseda strany
Telefon: 602 459 878
E-mail: semilaci@semilaci.eu